VodňanyProZměnu

VodňanyProZměnu

Milan Holý

zahradník
46 let

 

Milan Holý

zahradník
46 let

 

Kdo jsem?

Jsem zahradník, občan města, který se snaží dívat kolem sebe a chce krásnější Vodňany.


Proč do toho jdu znovu?

Jdu do toho znovu, protože velmi chci, aby se pokračovalo ve změnách, které se staly. A ten, kdo se dívá, tak změny vidí.

 

 

Mgr. Josef Mrvík

výpravčí
47 let

 

Mgr. Josef Mrvík

výpravčí
47 let

 

Kdo jsem?

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické a Teologické fakulty Univerzity Karlovy. Nyní pracuji jako výpravčí ČD. Jsem manžel a otec tří dětí. A když zbyde volná chvíle, jsem i nadšený horolezec. 


Proč do toho jdu znovu?

Protože se chci podílet na dokončení započatých změn a zároveň nechybět u těch nových. 

 

 

Mgr. Kamila Havlínová

advokátní koncipientka
25 let

 

Mgr. Kamila Havlínová

advokátní koncipientka
25 let

 

Kdo jsem?

Dávná absolventka vodňanského gymnázia, čerstvá absolventka brněnské právnické fakulty, nováček na Ministerstvu vnitra ČR na odboru správním a studentka oboru Arts management na VŠE. Ráda si rozšiřuji obzory a nejsem dobrá v odmítání výzev, které mi dávají smysl.   


Proč do toho jdu znovu?

Pojem „změna” vnímám v kontextu komunální politiky jako dlouhodobý proces, pro který je čtyřleté volební období příliš krátká doba. Tedy v případě, že chceme, aby taková změna probíhala transparentně, hospodárně, promyšleně a s kvalitními, trvalými a velkými výsledky. Činnost politické strany Vodňany pro změnu vychází z tohoto principu a proto do toho jdu znovu.

Jeden příklad za všechny. Lesopark v Zátiší. V první polovině dvacátého století oblíbený cíl procházek mezi rybníky, poté po několik desetiletí zpustlé a zapomenuté místo. První iniciační krok proměny se stal v roce 2012, kdy se uskutečnila architektonická dílna, které se zúčastnila desítka architektů a sochařů. Ti vytvořili bez nároku na honorář sedm objektů ze dřeva (do realizace se zapojilo i mnoho Vodňanských). Objekty byly ohodnoceny první cenou za architektonický design v soutěži Grand Prix architektů 2013. V návaznosti na to Nadace Proměny přispívá městu Vodňany 900 000 Kč na vyhlášení architektonicko-urbanistické soutěže o návrh obnovy lesoparku. Výsledky soutěže budou známy v říjnu 2014... Jeden krok navazuje na druhý. To, zda bude možné uskutečnit i ty další, které mají Vodňany pro změnu naplánované a které vedou k té velké změně, je ve Vašich rukou. Ale už nyní můžeme pozorovat dílčí úspěchy - mimo jiné mě těší, že nejsem sama, kdo do Zátiší rád chodí už teď, vždy tam někoho potkám.
A ještě více mě těší, že takových vlaků se ve Vodňanech za poslední čtyři roky rozjelo mnoho!

 

 

Jaroslav Vazač

systémový administrátor IT
32 let

 

Jaroslav Vazač

systémový administrátor IT
32 let

 

Kdo jsem?

Již déle jak jednu dekádu pracuji jako systémový specialista a analytik v oboru IT. Mým hlavním zaměřením jsou bezpečnostní komunikační celky datových center. Zde jsem držitelem patřičných certifikací, díky kterým jsem se mohl podílet na budování technologických center krajů a obcí, mimo jiné i zde ve Vodňanech. Ale nežiji jen prací. Nejdůležitější je pro mne rodina, které se snažím věnovat ještě s větší pečlivostí. Čistě volného času se mi mnoho nedostává, ale když se poštěstí, rád si zasportuji a je možné mne potkat při vyjížďce po okolí na bruslích, na kole, na motorce a v zimě nejčastěji někde dál na lyžařských svazích. Mám rád poctivost, přesnost, spolehlivost a sám se snažím být právě takový.  


Proč do toho jdu?

Vodňany jsou můj domov. Není mi proto lhostejné, kam a jak město směřuje. Za předchozí čtyři roky se zde odvedlo mnoho práce, která ve své většině (žel) není snadno viditelná, ale přesto na ni může být občan hrdý a tím jsem si jist. Přiznám se, že jsem byl tak trochu skeptický, zda se dané sliby povede naplnit. Jsem ale přesvědčen, že změna pro Vodňany byla rozhodně pozitivní a rád bych se zasadil o to, aby pokračovala. Poctivá práce mých kolegů již nese ovoce, nakonec i to pouhým okem viditelné. Výzvou je teď především to, aby Vodňany byly zase atraktivním místem pro život nás všech. Teď je třeba se pohledem zaměřit na dotažení rozjednaných projektů, získání investic a rozvoj infrastruktury, zejména té dopravní. To vše si zaslouží svou Změnu a já ji podporuji!

 

 

Bc. Michal Hroneš

analytik sociálních médií
27 let

 

Bc. Michal Hroneš

analytik sociálních médií
27 let

 

Kdo jsem?

Student politiky, analytik, tenista, tak trochu rebel a především neúnavný rváč za milejší Vodňany, kde jsem se před sedmadvaceti lety narodil. Moje rodné město mě po posledních volbách nejen nasměrovalo ve studiích, ale také otevřelo dveře do skvělé firmy. Za ty čtyři roky, kdy se Vodňany pro změnu podílely na řízení města, jsem se naučil nevzdávat se a jít si cílevědomě za svým. 


Proč do toho jdu?

Protože mi není jedno, do jakého města se budu vracet. Protože se o Vodňanech mluví i hodně daleko a jdou v mnohém příkladem celé republice. Vodňany se už neřadí mezi průměr. Za poslední čtyři roky jsem ve Vodňanech slyšel hlasy obrovské nenávisti, ale také spoustu milých a kladných ohlasů. Ano, udělali jsme také chyby, stejně jako každý z nás jich pár za sebou již má. Pokud ale máme vidět Vodňany ne v horizontu jedné tenisové sezóny, ale třeba deseti, je nutné pracovat neúnavně dál a z chyb si brát ponaučení do dalších kroků.

 

 

Josef Kubička

živnostník
61 let

 

Josef Kubička

živnostník
61 let

 

Kdo jsem?

Jsem živnostník. Celý život pracuji v obchodě. Jsem ženatý, mám tři dospělé děti. Ve volném čase pracuji na zahradě, jezdím na kole a věnuji se rodině, hlavně svým šesti vnoučatům.

 

Proč do toho jdu znovu?

Myslím, že čtyřleté volební období je krátká doba na realizaci všech naplánovaných projektů a rád bych se podílel na jejich dokončení (koupaliště Škorna, Kulturní dům, Poliklinika a jiné).

Ondřej Šmíd

novinář
28 let

 

Ondřej Šmíd

novinář
28 let

 

Kdo jsem?

Jsem rybář, sportovec, čtenář, milovník přírody, cestování, hudby, jídla a pití, ale především vodňanský patriot. Ačkoliv jsem byl na mnoha místech, do Vodňan jsem se vždycky vrátil, protože tohle město a jeho lidé za to stojí.  


Proč do toho jdu?

Změna, která ve Vodňanech začala po minulých volbách, se mi moc líbí, a proto je třeba v ní pokračovat. A svojí kandidaturou bych k tomu chtěl přispět.

 

 

Bc. Miloslav Vaněček

odborný pracovník muzea
27 let

 

Bc. Miloslav Vaněček

odborný pracovník muzea
27 let

 

Kdo jsem?

Jsem absolvent Střední rybářské školy ve Vodňanech. Cesty osudu mě před lety zavedly do městského muzea a galerie, kde doposud pracuji. Ve volném čase se věnuji skautu, myslivosti, všemožným sportům, rodině a přátelům.


Proč do toho jdu znovu?

Vodňany se rozjely správným směrem. Již teď se o nich mluví po celé republice a dávají nás za správný příklad. Chtěl bych proto pokračovat v započaté práci a dělat ji stále tak poctivě jako doposud.
 

 

Miroslav Bísek

finanční poradce
47 let

 

Miroslav Bísek

finanční poradce
47 let

 

Kdo jsem?

Jsem úplně normální, trochu větší kluk. Když je občas volná chvilka, rád si jako malý kluk zahraji heavy metal. Oporou pro mě je hodná manželka a dvě milé děti. 


Proč do toho jdu znovu?

Zdá se mi, že těch změn ještě nebylo dost, tak bych rád přispěl k dalším změnám k lepšímu.

 

 

Mgr. Pavel Janšta

místostarosta, živnostník
30 let

 

Mgr. Pavel Janšta

místostarosta, živnostník
30 let

 

Kdo jsem?

Jsem absolvent vodňanského gymnázia a oborů politologie a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Organizuji, píši, překládám a rád udržuji sebe i svět v pohybu. V posledních čtyřech letech mnou však zejména pracovně hýbe místostarostování v mém rodném městě – tedy mém „místě na starosti“.

Proč do toho jdu znovu?

Před čtyřmi lety jsme cítili, že chceme pro Vodňany změnu. Po četných diskusích jsme se společně shodli, co pro nás znamená. Starší a zkušenější z naší kandidátky vycházeli ze své životní moudrosti a nadhledu. Nám mladým nechyběl elán, ale ostruhy jsme si museli teprve získat – navštívili jsme vás proto s naším programem ve všech dveřích ve Vodňanech i místních částech.

Pro mě toto vše znamenalo počátek velké školy života – návrat po období studií a poznávání světa domů. Nenapadlo by mě tehdy, že budu místostarostou a co vše taková funkce obnáší.

Když jsme však řekli, že chceme ZMĚNU, bylo nutné po volbách se zakousnout a napnout všechny síly, aby se slova na papíře stala skutečností.

Co znamená dnes změna konkrétně Vám představujeme v našem společném přehledu. Za sebe jsem zjistil, že občas je snazší cestovat na druhý konec země, než posunout o malinko zemi přímo pod vašima nohama. Pevně však věřím, že jsme za uplynulé období vykročili tím správným směrem a jsem vděčný, kolik skvělých lidí jsem měl tu čest poznat a jak blízko se s rodnými Vodňany seznámit.

Máme tedy nakročeno, ale rozdělanou práci je třeba dokončit – sami jsme to poznali, že čtyři roky pro zásadní projekty a kauzy i při sebevětším úsilí jsou krátká doba. Máme výsledky – i když občas na sebe nechávají čekat. Máme zápal – ač někdy naši jiskru hasí nečekané studené sprchy. Máme pro Vodňany cíl – a za ním společně krok za krokem jdeme.

 

Hana Hajná

kosmetička
54 let

 

Hana Hajná

kosmetička
54 let

 

Kdo jsem?

Jsem absolventkou večerní Střední průmyslové školy chemické – obor průmyslová chemie. Už více než 20 let provozuji v našem městě kosmetiku. Ve svém volném čase se věnuji studiu cizích jazyků a sportovním aktivitám. Ráda trávím čas s přáteli v dobré společnosti.  


Proč do toho jdu znovu?

Věřím, že jakákoli malá změna zlepší a zpříjemní život nám občanům Vodňan. Dejte Změně šanci dokončit započaté projekty a pustit se do dalších.

 

 

Jitka Plundrichová

obchodní zástupkyně
50 let

 

Jitka Plundrichová

obchodní zástupkyně
50 let

 

Kdo jsem?

Vyučila jsem se prodavačkou potravinářského zboží, dálkově si dodělala maturitu, a pak doplněk pedagogického studia. Následně jsem pracovala jako mistrová odborného výcviku. Po pádu komunistického režimu začalo mé podnikání ve Vodňanech, jo jo, už to bude více než dvacet let. Ve svém volném čase pracuji na zahrádce, jezdím na kole a cvičím jógu. Mám dvě dospělé děti.


Proč do toho jdu znovu?

Je důležité vědět, kdo jsem a kam patřím. Patřím k Vodňanům a ty se za poslední čtyři roky rozjely správným směrem. Nechci vyskakovat z rozjetého vlaku, ale naopak přispět svým zapojením k jejich dalšímu rozkvětu. 

 

 

Mgr. Jaroslav Truhlář

středoškolský učitel
46 let

 

Mgr. Jaroslav Truhlář

středoškolský učitel
46 let

 

Kdo jsem?

Absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, obor učitelství biologie-chemie pro střední školy. Jsem ženatý a mám dvě děti. Učím na místním gymnáziu.


Proč do toho jdu znovu?

Myslím, že mnoho změn se podařilo! Jsou tu však další, které je třeba zrealizovat, a to chce čas.

 

 

Bc. Dagmar Sladká

ředitelka mateřské školy
48 let

 

Bc. Dagmar Sladká

ředitelka mateřské školy
48 let

 

Kdo jsem?

Jsem majitelkou a ředitelkou soukromé mateřské školy, kterou jsem založila spolu se svým manželem již před dvaceti lety. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Prachaticích obor Učitelství na mateřských školách a před několika lety jsem vystudovala PF JU v Českých Budějovicích obor Předškolní pedagogika.

 

Proč do toho jdu?

Jsem aktivní člověk, mám ráda neustálou změnu a práce pro ostatní je mým údělem nejen profesním. Před čtyřmi lety mě oslovila pozitivní způsobem vedená kampaň Vodňan pro změnu – i z toho důvodu jsem jim dala svůj hlas. Mou důvěru nezklamali, změny nastaly a já chci, aby nadále pokračovaly.

 

 

Bc. Jaroslav Hryzbil

softwarový analytik
39 let

 

Bc. Jaroslav Hryzbil

softwarový analytik
39 let

 

Kdo jsem?

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity, obor výpočetní technika. Poté jsem měl to štěstí, že jsem mohl začít pracovat v oboru, který jsem vystudoval. V roce 1999 jsem otevřel obchod s počítači ve Vodňanech a daří se mi ho provozovat dodnes. Díky tomu jsem se jako rodák z Bavorova usadil před 14ti roky zde ve Vodňanech. Jsem ženatý, s manželkou vychováváme tři syny. Mám rád sport, jak pasivně, tak aktivně.


Proč do toho jdu?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Proč ne. Byl jsem osloven, plánuji dále žít ve Vodňanech a myslím si, že díky zkušenostem, které jsem nasbíral za dobu svého podnikání, mohu být prospěšný. A proč uskupení Vodňany pro změnu? Máme možnost čtyři roky vidět změnu v přístupu k městu. Zásadně se snížilo zadlužení, více lidí se zapojilo do dění ve městě díky referendu a dalším dotazníkům. A hlavně vedení města se vše snaží dělat s určitou vizí do budoucna. Chci pomoci tomu, aby dostalo důvěru na další čtyři roky a mohlo tak pokračovat v rozdělané práci, která se i kvůli kostlivcům z minulosti nepodařila dokončit.

 

 

Ing. Jiří Janšta

soukromý podnikatel
61 let

 

Ing. Jiří Janšta

soukromý podnikatel
61 let

 

Kdo jsem?

Absolvoval jsem ČVUT – Fakultu strojní. Po několika letech projektování v Praze jsem se oženil a přestěhoval do Vodňan, kde žiji 34 let. Po celou dobu pracuji především v ekonomických oborech. Mám čtyři dospělé děti a tři vnoučata.

Proč do toho jdu znovu?

Před čtyřmi roky jsme slibovali změnu. Snažil jsem se tomu, ať už při jednání zastupitelstva, v komisích či při veřejném projednávání, nějakým způsobem přispět. Domnívám se, že se dílem něco podařilo, dílem je třeba věci dotáhnout a dílem dořešit „kostlivce“, kteří vylezli z šuplíku po našich předchůdcích.

 

Bc. Michaela Lenc

studentka hospodářské politiky
25 let

 

Bc. Michaela Lenc

studentka hospodářské politiky
25 let

 

Kdo jsem?

...hrdá absolventka našeho Gymnázia Vodňany, v současné době především studentka (oboru Hospodářská politika a Rozvojová studia na Vysoké škole ekonomické & oboru Veřejná a sociální politika na Karlově univerzitě), která se ráda směje, fotografuje, jí lískové oříšky, pije dobré víno a cestuje – nejlépe vše najednou. Zároveň se ale ze svých cest vždy ráda vrací (a to nejen kvůli babiččině svíčkové) do rodných Vodňan.

( Jo, a taky ráda snívá… )


Proč do toho jdu znovu?

( …sny mívá často. )

V roce 2010 jsem opět jeden měla – viděla jsem „město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká,“ a Praha to nebyla. Vodňany pro změnu nabízely vizi, která s mým snem korespondovala - město, které se ptá na názor svých občanů, podporující občanské iniciativy, o kterém se v České republice mluví nejen v souvislosti s Babišovým kuřetem, kde se dá kulturně vyžít i kvalitně zasportovat, ...a třeba si i zajít do dobré rybí restaurace na vodňanského kapra, nejen na to kuře. Jak se ale ukázalo, čtyři roky jsou krátká doba na to, aby bylo vše beze zbytku naplněno. Pokud člověk chce, aby byla změna kvalitní a trvalá, je třeba více času. Moje představa o budoucím směřování města se s volební stranou Vodňany pro změnu i po prvním volebním období shoduje, k jejímu naplnění je ale potřeba další velký křížek pro celou naši kandidátku.

A protože nejen ráda snívám, ale i sny uskutečňuji (& představy naplňuji), rozhodla jsem se, že za Vodňany pro změnu budu opět kandidovat.

(...třeba se jednou jejich sláva hvězd skutečně dotkne!) 

 

 

Ing. Vladimír Petřík

technik zabezpečovacích zařízení
26 let

 

Ing. Vladimír Petřík

technik zabezpečovacích zařízení
26 let

 

Kdo jsem?

Jsem skaut, sportovec, fotograf a člověk aktivně sledující společenské dění, jehož některé události nenechávají klidným.


Proč do toho jdu?

V uplynulém volebním období se začaly Vodňany měnit správným směrem. Byl bych rád, kdyby tato změna pokračovala i v letech následujících.

 

 

Radka Madarová

projektová manažerka
41 let

 

Radka Madarová

projektová manažerka
41 let

 

Kdo jsem?

Projektová manažerka na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, dcera hodných rodičů, manželka a matka dvou hodných dětí, co miluje svou rodinu, ráda sportuje a stará se o všechno co roste, plodí a kvete.


Proč do toho jdu?

Vážím si lidí, pro které Změna znamená konec výmluv proč to nejde.
Neočekávám, že všichni porozumějí této cestě. Nechť si škarohlídi dál láteří na všechno a na všechny, když je JIM to vlastní. Jakákoliv forma nenávisti je prohrou.

Já budu raději pomáhat lidem, se kterými tu společně žiji, utvářet příjemné místo pro život a spolupracovat se všemi, kdo to cítí stejně. :-)

"Monolog náš svět zmenšuje, dialog zvětšuje...."

 

 

Milan černošek

živnostník
54 let

 

Milan černošek

živnostník
54 let

 

Kdo jsem?

Otec, OSVČ, občan.


Proč do toho jdu?

Abych slušné lidi podpořil v jejich úsilí o pokračování změn. A protože pobýt v dobré společnosti je příjemné.

 

 

Ing. Viktor Blaščák

starosta města
66 let

 

Ing. Viktor Blaščák

starosta města
66 let

 

Kdo jsem?

Pocházím z Domažlicka, z rodiny soukromě hospodařících rolníků. Většinu svého života však žiji ve Vodňanech a cítím se být hrdou usazeninou – letos zde 35. rokem povedu taneční. Vzděláním jsem lesní inženýr. V lesnictví jsem pracoval více jak čtyřicet let. Předtím, než jsem se v roce 2010 stal na základě výsledků voleb starostou, jsem dvacet let vedl Lesní správu ve Vodňanech. Členem zastupitelstva jsem od prvních demokratických voleb v roce 1989. Jsem ženatý, s manželkou Marií jsme vychovali dvě dcery a radujeme se ze čtyř vnoučat.

 

Proč do toho jdu znovu?

Rozhodl jsem se dokončit rozpracované věci – pokud od vás k tomu dostanu důvěru. Ať už  jde o zapeklité kauzy zděděné po našich předchůdcích, aby se takzvaně nezametly pod koberec. Dále bych chtěl pokračovat v naplňování Plánu rozvoje Vodňan, který jsme na začátku volebního období vypracovali za přispění mnohých z vás, a tak pokračovat v přinášení změn. Chci s vámi naplňovat koncept chytrého města, za který se nám dostalo uznání a ocenění na celostátní úrovni – a to přitom ani nevěděli, že my jsme už dávno „chytří z Vodňan“! 

Děkuji Vám za důvěru – pojďme společně dále měnit Vodňany k lepšímu.

 

 1. 1. Ing. Viktor Blaščák
 2. 2. Mgr. Pavel Janšta
 3. 3. Josef Kubička
 4. 4. Bc. Miloslav Vaněček
 5. 5. Radka Madarová
 6. 6. Bc. Michal Hroneš
 7. 7. Ing. Jiří Janšta
 8. 8. Bc. Dagmar Sladká
 9. 9. Milan Holý
 10. 10. Mgr. Jaroslav Truhlář
 11. 11. Jitka Plundrichová
 12. 12. Mgr. Josef Mrvík
 13. 13. Bc. Michaela Lenc
 14. 14. Ing. Vladimír Petřík
 15. 15. Bc. Jaroslav Hryzbil
 16. 16. Milan černošek
 17. 17. Miroslav Bísek
 18. 18. Hana Hajná
 19. 19. Ondřej Šmíd
 20. 20. Jaroslav Vazač
 21. 21. Mgr. Kamila Havlínová